Dlaczego plastikowe słomki i sztućce będą zabronione?

Jedną z największych motywacji dla produkcji ekologicznych słomek ze słomy jest dla nas ogromne zaśmiecenie środowiska plastikowymi odpadami, z którym chcemy walczyć. Wśród najbardziej problematycznych odpadów, które rzadko są przetwarzane, należy wymienić plastikowe sztućce i słomki. Właśnie dlatego już w lipcu bieżącego roku zacznie obowiązywać dyrektywa Unii Europejskiej, która zabrania wprowadzania tych produktów na rynek. Już teraz warto się rozejrzeć za ekologicznymi alternatywami…

Dlaczego ustawodawcy postanowili wycofać z obiegu plastikowe słomki i sztućce? Wiele produktów, które uznajemy za plastikowe, w istocie takie nie są. Producenci pojemników i naczyń bardzo często mieszają tworzywa sztuczne np. z papierem, aby uzyskać pożądane właściwości. Takie opakowania nie jest łatwo przetworzyć i wykorzystać ponownie. Mówi się, że spośród wszystkich wyprodukowanych dotąd tworzyw sztucznych, tylko ok. 9% zostało poddane recyklingowi. Jednym z odpadów, które najtrudniej jest odseparować od pozostałych śmieci, są plastikowe sztućce i słomki. Właśnie dlatego od lipca obrót tymi produktami będzie zabroniony. Właśnie teraz jest najlepszy czas na znalezienie ekologicznej alternatywy…

Naturalne słomki ze słomy to jedno z najlepszych rozwiązań dla tych, którzy szukają godnego zastępcy dla plastikowych rurek do napojów. Ekologiczne słomki z pszenicy są bardzo trwałe i nie rozmiękają, a w dodatku mają mnóstwo zalet, dzięki którym przewyższają rurki wykonane z tworzyw sztucznych. Naszych słomek możesz spokojnie użyć także do gorących napojów bez obawy o to, że słomka się rozpadnie. Plastikowe słomki bardzo często zaśmiecają środowisko i tak jak wspomnieliśmy, trudno je poddać recyklingowi. Nasze naturalne słomki są wykonane z łodyg pszenicy, które pozostają po zbiorze zbóż przez rolników. Nie nadwyrężamy więc żadnych naturalnych zasobów Ziemi, ale też nie generujemy żadnych szkodliwych odpadów.

Słomki wykonane z pszenicy są w 100% biodegradowalne i kompostowalne – po zużyciu wystarczy wrzucić je do pojemnika na bioodpady albo dorzucić do przydomowego kompostownika. Jeśli chcesz się przekonać „na własnej skórze”, dlaczego warto zastąpić plastikowe słomki tymi wykonanymi ze słomy, nie wahaj się i zamów już teraz zestaw ekologicznych rurek do napojów na naszej stronie. Jeśli prowadzisz kawiarnię lub restaurację – możesz dokupić także drewniany pojemnik na słomki, który z pewnością będzie się pięknie prezentował u ciebie na barze.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasz sklep korzysta z plików "cookies" aby świadczyc usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. 
Dowiedz się wiecej.