5 praktycznych wskazówek dla tych, którzy chcą prowadzić kawiarnię less waste.

Myślisz o stworzeniu miejsca przyjaznego środowisku, w którym będzie można napić się pysznej kawy? Sprawdź, jakie rozwiązania możesz zastosować w swojej kawiarni, aby żyć w zgodzie z naturą i trendem „less waste”, a przy okazji mieć lżejsze sumienie i cięższy portfel….

Przygotuj aromatyczne espresso i nalej je… do osobistego kubka klienta!

Coraz więcej kawiarni dołącza do akcji „Z własnym kubkiem”, której celem jest zminimalizowanie zużycia naczyń jednorazowych. Warto wiedzieć, że papierowe kubki często nie są wykonane w 100% z papieru, a do ich wyprodukowania używa się także tworzywa sztucznego, które znacznie utrudnia, a wręcz uniemożliwia ich ponowne wykorzystanie. Szacuje się, że co roku zużywa się miliardy jednorazowych kubków, a tylko 0,25% z nich trafia do recyklingu. Warto więc przekonać klientów, że opłaca się przyjść po kawę na wynos z własnym termosem i nagradzać ekologiczne podejście do życia np. skromnym rabatem.

Zamień plastikowe rurki do napojów na słomiane

Jedną z najatrakcyjniejszych pozycji w letnim menu kawiarni są z pewnością mrożone kawy i kolorowe koktajle, do których często dorzuca się słomki. Warto zastąpić jeden z najbardziej problematycznych dla Ziemi odpadów na ekologiczną alternatywę. Słomki wykonane z łodyg pszenicy są w 100% biodegradowalne i kompostowalne, dzięki czemu będziesz mógł je ze spokojnym sumieniem wyrzucić do kompostownika lub do pojemnika na bioodpady. Nasze ekologiczne rurki do napojów nie rozmiękają i mogą być użyte do popijania nawet gorącej kawy.

Resztki kawy z ekspresu oddaj klientom

Nie każdy wie, że pozostałości ze zmielonej kawy mogą posłużyć jako odżywczy peeling. Wystarczy użyć fusów po kawie zmieszanych z ulubionym olejkiem, np. oliwką do ciała, aby skóra stała się jędrna, gładka i odmłodzona. Zamiast wyrzucać resztki z ekspresu do kosza, oddaj je za darmo klientom, którzy zrobią z nich użytek w domowym zaciszu.

Darmowa „kranówka” dla wszystkich

Jednym z największych wrogów naszej planety jest wszechobecny plastik. Warto zminimalizować jego zużycie zastępując butelkowaną wodę, pyszną i zdrową kranówką. Wiele osób chętnie wybierze tę propozycję z menu, jeśli taki napitek będzie darmowy…

Tylko energooszczędne żarówki i sprzęty

Cena energooszczędnych żarówek i urządzeń jest co prawda nieco wyższa od ceny tradycyjnych produktów, jednak ich długa żywotność na pewno zrekompensuje taki wydatek. Jeśli jakiś sprzęt w Twojej kawiarni odmówi posłuszeństwa – zanim go wyrzucisz, zorientuj się, czy nie dałoby się go naprawić w niższej cenie.

Kawiarnia, która stosuje się do zasad „less waste”, a w dodatku serwuje smaczną kawę, na pewno zyska popularność wśród wielu ludzi, którym nie jest obojętny los Ziemi. Świadomość społeczeństwa w zakresie ekologicznych rozwiązań wciąż rośnie. Coraz więcej osób dba o to, by żyć w zgodzie z naturą nie tylko w domu, ale także podczas spotkań towarzyskich czy biznesowych na mieście. To właśnie Ty możesz stworzyć dla nich wyjątkowe miejsce, w których natura łączy się z wysoką jakością i smakiem… 

Bardzo często okazuje się, że oznaczenie zamieszczane na produktach, mówiące o tym, że opakowanie nadaje się do recyklingu, jest fałszywe. Wiele zakładów zajmujących się recyklingiem nie jest w stanie przetwarzać odpadów wykonanych ze zmieszanych tworzyw sztucznych. Część dużych korporacji, które w dużym stopniu są odpowiedzialne za globalną produkcję plastiku próbuje przerzucić tę odpowiedzialność na konsumentów.

Product added to wishlist
Product added to compare.

Nasz sklep korzysta z plików "cookies" aby świadczyc usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. 
Dowiedz się wiecej.